Як подати до суду на спадщину

Юридична компанія «N.S. GROUP»

Ви знаходитеся на сайті адвокатів, основною спеціалізацією яких є допомога клієнтам у спадкових справах. Ми провели безліч судових процесів у справах про прийняття спадщини, оскарження права на спадщину, визнання права власності на спадкове майно. Допомогли багатьом клієнтам, тож допоможемо і вам. У нас досить лояльні ціни на послуги. Переконайтеся в цьому самостійно.     

Еmail: advockat-@ukr.net

Для замовлення послуг напишіть нам у Telegram, Viber або WhatsApp.

У яких випадках можливо подати до суду на спадщину, яка успадковується по закону?

Згідно з законодавством України, право на спадщину виникає лише у двох випадках. Спадкоємцем можливо стати у випадку спадкування по закону або згідно з заповітом. У першому випадку для отримання спадщини закликаються спадкоємці першої черги, у разі їх відсутності другої черги і так далі. Більш детально, хто відноситься до якої черги спадкоємців, встановлює Цивільний кодекс України в главі № 84 «Спадкове право».

Проте досить часто між спадкоємцями виникають суперечки з приводу отримання спадщини. Поширеними судовими справами є позови до суду про усунення негідного спадкоємця від спадкування. У таких справах адвокат готує та подає відповідний позов до суду. Підставами для таких позовних вимог можуть бути зафіксовані в судових рішеннях факти про те, що спадкоємець, якого хоче усунути інший спадкоємець, за час життя спадкодавця не надавав йому жодної допомоги. А померлий, в свою чергу, через свій вік чи хворобу потребував такої допомоги. Також, підставою для усунення від спадщини можуть бути факти, які вказують на те, що спадкоємець, якого хочуть усунути від права на спадщину, позбавив життя спадкодавця, або вчинив замах на його життя. В останньому випадку доказом таких дій є вирок суду. Також поширеними справами є позови до суду про встановлення юридичного факту. Таке питання виникає у тому випадку, коли потенційного спадкоємця не можна віднести до тієї чи іншої черги спадкоємців через відсутність документів, що підтверджують його ступінь родинних зв’язків з померлим.

У яких випадках можливо подати до суду на спадщину, яка успадковується за заповітом?

Заповіт за своєю суттю є правовстановлюючим юридичним документом, складеним нотаріусом про останнє волевиявлення заповідача щодо передачі прав на його майно. Відповідно до чинного законодавства, волевиявлення має бути вільним, складеним дієздатною особою яка розуміє значення своїх дій та керується ними у момент підписання заповіту, перебуває у ясній пам’яті і якій роз’яснені нотаріусом усі наслідки підписання такого заповіту.

Відповідно до вищевикладеного адвокату під час вирішення спору між спадкоємцями необхідно доводити або спростовувати, залежно від поставлених завдань клієнтом, законність чи незаконність підписання заповіту.

Тож чим може допомогти адвокат? Відповідь очевидна, весь юридичний тягар даної проблеми лягає на його плечі. По-перше, адвокат складає позов до суду та блокує дії нотаріуса щодо видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом. По-друге, адвокат збирає докази, які допоможуть у проведенні посмертної судової психіатричної експертизи (СПЕ), оскільки саме ця експертиза встановлює, міг, чи не міг у момент підписання заповіту заповідач розуміти значення своїх дії та керуватися ними. Адже саме вчасно зібрані та подані до суду адвокатом докази безпосередньо вплинуть на результати експертизи.

Перш ніж нам телефонувати, прохання уточнювати всю інформацію, що вас цікавить, через Telegram, WhatsApp або Viber.

«Безкоштовні консультації не надаються. Ви можете дізнатися тільки можливість надання послуги та її ціну».

У будь-якому випадку, якщо виникає проблема спадкового характеру і починаються суперечки між родичами, насамперед необхідно як мінімум отримати консультацію фахівця зі спадкового права та прорахувати усі дії та можливі наслідки наперед.

Трапляються випадки, коли вже спадщина оформлена, і тут несподівано заявляється спадкоємець першої черги, і вимагає свою частину за законом. Звісно, такі спори вирішуються тільки у суді. Суд витребовує у нотаріуса спадкову справу і починає досліджувати поважність причин пропуску строку на прийняття спадщини. Якщо адвокат спадкоємця доведе в суді поважність причин пропуску строку на подання заяви про прийняття спадщини то спадкоємець, який пропустив цей строк, отримає за рішенням суду право власності на частину спадщини або повністю на все спадкове майно (в залежності від кількості спадкоємців першої черги). Аналогічним варіантом можуть скористатися також особи, які мають право на обов’язкову частку у спадщині. У будь-якому випадку всі спори між спадкоємцями вирішуються тільки у суді. А для позитивного вирішення справи у суді вам знадобиться професійний адвокат у спадкових справах. Ми надаємо такі послуги, а тому, якщо вас цікавлять такі послуги та ціни на них, зателефонуйте нам за телефоном, який вказаний у верхній частині сайту. За рішенням суду також можливо отримати право на спадщину, оскаржити заповіт, встановити юридичний факт, визнати право власності на майно в порядку спадкування та багато іншого.

Наш офіс знаходиться за адресою:
04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 21, офіс 205

Добавить комментарий