Звільнення IT спеціалістів від Мобілізації

Военний солдатВ умовах воєнного стану важливим є ефективне використання кожного громадянина України для отримання перемоги над країною агресором. Однак часом забезпечити таку ефективність буває дуже тяжко. В наш час важливою є боротьба не тільки на полі бою а також й на інформаційному просторі. Причому важливість інформаційної боротьби не варто недооцінювати оскільки доведення правдивої інформації до суспільства країни агресора може мати вирішальне значення. В даних умовах професія IT спеціаліста має подвійне значення для наближення перемоги України. По перше, IT спеціалісти в умовах воєнного стану мають можливість безперебійно працювати, сплачувати податки до державного бюджету України та підтримувати українську економіку. По друге, вони можуть стати ефективними «воїнами на своєму місці», ведучи боротьбу на своєму інформаційному фронті. 

Однак, в мережі інтернет поширюються історії працівників IT галузі, які були призвані на службу та направлені на вкладання залізничних колій. Про яку ефективність використання IT спеціаліста в даному випадку може йти мова? І такі історії непоодинокі. 

Саме з цих причин Міністерство цифрової трансформації України звернулося до всіх державних органів, їх посадових осіб, що залучені до проведення мобілізації з відкритим листом № 1/06−1−1830 від 10.03.2022 року в якому закликало під час визначення черговості та обсягів призову військовозобов’язаних враховувати доцільність мобілізації осіб, що є фахівцями у сфері ІТ індустрії.

Які на сьогодні існують привілеї щодо мобілізації IT спеціалістів.

Бронювання від мобілізації ІТ фахівців можливе лише у Закарпатській області. Для цього необхідно перереєструвати своє IT підприємство в Закарпатську область як реінтегроване.

Після цього ІТ підприємство повинно звернутися до обласної військової адміністрації Закарпатської області з листом про те, щоб працівників цього підприємства було включено до списку з бронювання, який надсилається на затвердження до Міністерства Економіки.

Окрім цього існує вищевказаний лист Міністерства цифрової трансформації № 1/06−1−1830 з рекомендаціями про те, щоб ІТ фахівців мобілізували в останню чергу. Він розповсюджується на всю територію України, однак має рекомендаційний характер.

В чому полягають наші юридичні послуги ІТ фахівцям?

Ми допомагаємо ІТ фахівцям зібрати всі необхідні документи для того, щоб військовий комісаріат зміг ідентифікувати призовника саме як ІТ фахівця. В листі Міністерства цифрової трансформації № 1/06−1−1830 мова йде про те, що верифікація приналежності особи до категорії ІТ фахівця здійснюється шляхом перевірки наявності укладеного між такою особою та ІТ компанією трудового договору або гіг-контракту, або іншого цивільно-правового договору про виконання робіт (надання послуг) у сфері ІТ. 

Однак, у деяких випадках усні пояснення приналежності особи до ІТ професії та надання копій договорів не дають потрібного ефекту, оскільки цей факт ніде не фіксується. Для того, щоб ваш статус ІТ фахівця був дійсно врахований, необхідно про це повідомити військовий комісаріат в письмовому вигляді офіційним листом від імені ІТ компанії.

У зв’язку з чим, ми пропонуємо наступні юридичні послуги:  Ми детально проаналізуємо наявні у вас документи вашої приналежності до сфери ІТ. Підготуємо від вашого імені або від імені ІТ компанії на яку ви працюєте офіційний лист про те, що ви дійсно є спеціалістом в сфері  ІТ з детальним роз’ясненням виконуваної вами роботи, наданням підтверджуючих документів та обґрунтуванням того, що виконувана вами робота в сфері ІТ є більш ефективною боротьбою на інформаційному фронті ніж ваша безпосередня участь у військових діях. 

Даний лист необхідно буде офіційно здати в канцелярію військового комісаріату. Такий діловий підхід щодо повідомлення про вашу приналежність до сфери ІТ дасть вам більше шансів того, що рекомендації викладені в листі Мінцифри № 1/06−1−1830 будуть враховані.  

Звичайно, немає жодних гарантій того, що наш лист вам допоможе, але це краще ніж йти до комісаріату з пустими руками. 

Наш офіс знаходиться за адресою:
04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 21, офіс 205

Добавить комментарий