Як оскаржити виконавчий напис нотаріуса
Юридична компанія «N.S. GROUP»
Ми володіємо величезним досвідом щодо оскарження виконавчих написів. Майже будь-який виконавчий напис можливо скасувати через суд. Якщо ви шукаєте недорогі, але якісні юридичні послуги по скасуванню виконавчих написів, вважайте, що ви їх знайшли. Ми спеціалізуємося на кредитних спорах, у тому числі справах щодо оскарження виконавчих написів та оскарження перереєстрації на кредитора права власності на іпотечне майно. Будь-яке питання щодо наших послуг ви можете поставити в онлайн чаті. В нас абсолютно прийнятні ціни.
Еmail: advockat-@ukr.net
Для замовлення послуг напишіть нам у Telegram, Viber або WhatsApp.
Як перевірити, чи зробили за вашим кредитом виконавчий напис?
1. Перший спосіб, якщо вам надійшла ухвала про відкриття виконавчого провадження:
Про відкриття виконавчого провадження приватний або державний виконавець зобов’язаний повідомити вас рекомендованим листом. На вашу поштову скриньку має прийти постанова виконавця про відкриття виконавчого провадження. У такій постанові будуть зазначені реквізити виконавчого напису та інформація про те, на користь якої організації стягується борг.
Якщо з будь-яких причин постанова виконавця вам на поштову скриньку не надійшла, або ваше місце проживання відрізняється від місця реєстрації, читайте нижче інші способи дізнатися про наявність виконавчого напису.
Пройдіть авторизацію в додатку за допомогою своєї програми онлайн банкінгу (рекомендується «Приват24»).
У додатку «Дія» зайдіть у меню «Послуги», далі «Виконавчі провадження», завантажте на телефон постанову виконавця. Увага, вам буде доступно для скачування дві ідентичні постанови про відкриття виконавчого провадження. Завантажити необхідно саме ту, на якій є QR-код.
Інформацію про виконавчий напис ви зможете знайти в тексті постанови про відкриття виконавчого провадження, а також відсканувавши QR-код на постанові.
3. Третій спосіб, на самому сайті «Дія»:
Авторизуйтесь на сайті «Дія» за допомогою «Bank ID» або електронного цифрового підпису (ЄЦП).
Після авторизації виберіть «Відомості про мене», далі «Борги», скачайте на комп’ютер постанову про відкриття виконавчого провадження з QR-кодом.
4. Четвертий спосіб, на сайті АСВП:
Перейдіть на сайт Автоматизованої системи виконавчого провадження.
Введіть у форму пошуку своє ПІБ та перевірте наявність активних виконавчих проваджень.
Наші адвокати успішно оскаржать будь-який виконавчий напис!
У переважній більшості випадків наші клієнти дізнаються про те, що кредитор зробив виконавчий напис тільки після того, як з їхньої зарплати починають відраховуватися кошти у розмірі 20% в рахунок погашення заборгованості за виконавчим написом. У деяких випадках приватний виконавець навіть накладає арешт на зарплатний чи пенсійний рахунок, що заборонено законом.
Увага, не тіште себе ілюзіями вважаючи, що після того, як приватний виконавець відрахує з вашої зарплати всю суму, зазначену у виконавчому написі, ваш борг перед банком чи МФО буде вважатися закритим. Це не так!!! І в цьому криється найбільший обман з боку кредиторів. Усі стягнені приватним виконавцем з вас кошти будуть зараховуватися суто в рахунок погашення пені, а ваш борг не тільки не зменшуватиметься, а навпаки, він продовжить рости. І поки ви сплачуєте один виконавчий напис, ваш кредитор звернеться до нотаріуса і зробить другий виконавчий напис на той борг, який накопичився за час, поки ви виплачували перший виконавчий напис. Далі третій виконавчий напис і так доти, поки ви не перестанете покірно платити і дозволяти витирати об себе ноги.
Припинити такі незаконні цинічні та безсовісні дії можливо лише юридичним шляхом.
Позбавимо вас від боргу за виконавчим написом раз і назавжди.
Ми підготували для вас такий перелік послуг:
- короткі безкоштовні консультації по телефону. Консультація в офісі компанії також надається безкоштовно у разі, якщо ви укладаєте з нами адвокатський договір на надання послуг щодо оскарження виконавчого напису;
- повне оформлення та подача до суду позовної заяви щодо оскарження виконавчого напису;
- подання до суду заяви про зупинення виконавчого провадження та будь-яких дій приватного виконавця на час розгляду справи судом;
- юридичний супровід справи у суді, у разі потреби участь адвоката у судових засіданнях. Розгляд справи у суді відбувається без присутності (явки до суду) клієнта, всі дії виконуються лише адвокатом;
- допомога в отриманні ухвали про забезпечення позову завдяки якій виконавець зобов’язаний зупинити виконавче провадження, консультації з питань зупинення виконавчих дій;
- надання клієнту інформації про хід розгляду судом позовної заяви про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Увага, не варто вірити у наступні обіцянки, які на своїх сайтах викладають деякі юристи:
Обіцянка № 1. Дуже низькі ціни на юридичні послуги. Якщо ціна на послуги по оскарженню виконавчого напису підозріло низька, це має вас насторожити. Зрозумійте, не буде жоден юрист за тисячу гривень готувати позовну заяву до суду, витрачати пів пачки паперу на роздруківку усіх документів, йти в банк і платити за вас судовий збір, завозити або відправляти документи до суду, брати участь у судових засіданнях, і ще й в проміжках між цим інформувати вас про хід виконаної роботи.
Обіцянка № 2. Позовну заяву до суду можна подати в електронній формі через інтернет. Це не зовсім правда. Так, дійсно, система «Електронний суд» створена і існує (не лише на папері), але насправді подавати позови через цю систему не варто. Якби ви подивилися на комп’ютерну грамотність суддів і на те, яке комп’ютерне обладнання в них стоїть у кабінеті, то вам відразу б стало все ясно. Скажімо так, електронний суд на сьогоднішній момент не працює так, як би хотілося.
Обіцянка № 3. Якщо по виконавчому напису було стягнуто кошти, їх легко можна повернути. Це не правда. Їх повернути практично неможливо. Якщо вам обіцяють включити вимоги про повернення стягнених сум до позову про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, це маніпуляція, такі позовні вимоги не будуть задоволені судом. Для цього передбачена зовсім інша довга та дороговартісна процедура.
Обіцянка № 4. Суд може звільнити вас від сплати судового збору. Ми вважаємо, що на це сподіватися немає жодного сенсу. Виходячи з нашої практики, можемо сказати, що шанси на те, що суд задовольнить ваше клопотання про звільнення від сплати судового збору в умовах дефіциту державного бюджету, становлять не більше ніж 5%.
Обіцянка № 5. Розгляд справи судом можна прискорити. Не вірте у такі обіцянки. У 99% випадків це чистий обман. Може у когось і є особисті зв’язки, але навряд чи він їх буде використовувати для прискорення справи щодо оскарження виконавчого напису.
Меню статті:
1. Як перевірити, чи зробили за вашим кредитом виконавчий напис?
2. Не робіть помилку, вважаючи, що можна просто заплатити за виконавчим написом.
3. Що включають послуги по оскарження виконавчого напису?
4. Яким обіцянкам юристів не варто вірити?
5. Чому арешт зарплатної картки незаконний?
6. Як зняти арешт з зарплатної картки?
7. Зразок рішення суду щодо скасування виконавчого напису.
8. Помилки, які здійснюють інші юристи під час оскарження виконавчого напису.
9. Ціна оскарження виконавчого напису.
10. Об’єм послуг та строки виконання.
11. Наш досвід у справах щодо оскарження виконавчих написів.
13. Що таке виконавчий напис нотаріуса?
14. Як скасувати виконавчий напис?
15. Умови для скасування виконавчого напису нотаріуса.
17. Як скористатися нашими послугами?
18. Чи потрібно вам особисто бути присутнім на суді?
19. Як контролювати судову справу?
20. Чи законний виконавчий напис?
21. Чому банки, нотаріуси та МФО порушують закон?
22. Строк оскарження виконавчого напису?
23. Чи можливо повернути стягнуті кошти за написом?
24. Чи може кредитор зробити новий напис після його скасування судом?
Чому арешт зарплатної картки незаконний?
Розділ IX Закону України «Про виконавче провадження» передбачає особливий порядок звернення стягнення на заробітну плату. Стаття 70 вищезазначеного закону зазначає, що розмір щомісячних відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 20% від суми, що залишається після вирахування всіх податків та ЄСВ.
Відповідно до ч. 1 ст. 2, ч. 2 ст. 10 Конвенції про захист заробітної плати – заробітна плата повинна охоронятися від арештів та видаватися в тій мірі, наскільки це вважається необхідним для утримання працівника та його сім’ї.
Верховний Суд у Постанові від 17 січня 2020 року у справі № 340/1018/19 зазначив, що рахунки, передбачені для виплати заробітної плати та сплати податків, зборів та обов’язкових платежів до Державного бюджету України, є рахунками зі спеціальним режимом, на які виконавчою службою відповідно до вимог законодавства арешт не накладається, а виокремлення таких рахунків належить до повноважень виконавчої служби.
То чому ж в Україні так багато випадків накладення арештів на зарплатні картки?
По-перше, виконавці часто пишуть у своїх ухвалах вимоги накласти арешти на всі рахунки, які відкриті боржником у банку. І банки зобов’язані виконувати такі постанови, накладаючи арешти, у тому числі і на зарплатні картки своїх клієнтів. А по-друге, отримуючи інформацію від органів фіскальної служби або центру зайнятості про номери рахунків, які відкриті у банках боржниками за виконавчими написами, приватний виконавець не бачить правового режиму таких рахунків. У його розпорядженні лише номери рахунків та інформація про те, у яких банках вони відкриті.
Як зняти арешт з зарплатної картки?
Виконавець зобов’язаний самостійно звільнити з-під арешту вашу зарплатну картку або рахунок відразу після отримання інформації про спеціальний режим вашого рахунку (п. 1 ч. 4 ст. 59 Закону України «Про виконавче провадження»). Від вас потрібно лише належним чином повідомити виконавця про це. Що для цього потрібно зробити? Насамперед піти до банку та отримати довідку про те, що ваш рахунок призначений для виплати заробітної плати. Якщо банк відмовляється видавати таку довідку, необхідно зібрати інші підтверджуючі документи. Такими документами можуть бути: договір про відкриття карткового рахунку, в якому вказана інформація про його цільове призначення — «зарахування заробітної плати», а також банківські виписки зі змісту яких вбачається, що на ваш рахунок надходить тільки заробітна плата. Підтверджуючі документи необхідно передати виконавцю особисто, попередньо записавшись до нього на прийом або направити електронним листом, попередньо обговоривши всі деталі по телефону.
Якщо на якомусь із етапів ви не змогли досягти консенсусу з приватним або державним виконавцем, дієвим аргументом на вашу користь може стати скарга до відповідних органів щодо незаконного накладення арешту на вашу зарплатну картку.
Зразок рішення суду щодо скасування виконавчого напису
Нижче ви можете ознайомитись із рішенням суду, яке отримав наш клієнт, скориставшись нашими послугами. Зверніть увагу на резолютивну частину рішення. Суд ухвалив стягнути з ТОВ «Вердикт Капітал» на користь нашого клієнта кошти у розмірі 7362 грн. 20 коп., з яких 6000 грн. — витрати на професійну правову допомогу та 1362 грн. 20 коп. — судовий збір.
Таких рішень судів ми маємо дуже багато.
Типові помилки, які роблять інші юристи під час оскарження виконавчого напису.
- У позові відсутня інформація про те, у якого виконавця на виконанні перебуває виконавчий напис.
- Не залучення приватного виконавця до участі у судовій справі як третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету спору.
- Не залучення до участі у справі приватного нотаріуса, який вчинив виконавчий напис.
- Відсутність у клопотанні про забезпечення позову правового обґрунтування зупинення виконавчого провадження та відсутність доказів активних дій виконавця щодо стягнення боргу.
- Відсутність повних реквізитів сторін – учасників судового процесу.
- Подання до суду неналежним чином засвідчених копій документів, що додаються до позову.
- Порушення підсудності справи, подання позову за місцем проживання позивача.
- Неналежне мотивування позову про оскарження виконавчого напису.
Ціна скасування виконавчого напису.
Вартість комплексного супроводження справи про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню становить від 6000 грн. до 10000 грн. (ціна залежить від виду виконавчого напису та від того, як часто адвокату необхідно буде з’являтися до суду на судові засідання). Розмір судового збору станом на 2022 рік становить 992 грн. 40 коп. – за подання позову до суду та 496 грн. 20 коп. – за подання до суду заяви про забезпечення позову (необхідно для зупинення виконавчого провадження). Що означає комплексний супровід справи? Це означає, що ви заплатили і забули, а все інше ми робимо самостійно. Самостійно сформуємо та подамо позов до суду, оплатимо вашими грошима судовий збір, юридично супроводимо справу в суді, а також будемо інформувати вас про виконану роботу. Рішення суду буде автоматично направлено судом на вашу адресу та адресу виконавця для закриття виконавчого провадження.
Об'єм послуг та строки виконання.
При оплаті послуги комплексного супроводження справи, нашими адвокатами буде підготовлено п’ять екземплярів позовної заяви про оскарження виконавчого напису плюс п’ять екземплярів усіх документів, що додаються до позовної заяви, та два екземпляри заяви про забезпечення позову.
Наші юристи самостійно підуть до банку та сплатять судовий збір на розрахункові рахунки суду. Оригінал квитанції про оплату судового збору необхідно надати до суду у додатках до позовної заяви.
Строки підготовки документів – два дні (48 годин). Зазвичай ми встигаємо підготувати всі документи за півдня, але іноді ці строки можуть розтягуватися до двох днів.
Якщо позов адресовано до Шевченківського районного суду м. Києва, то такий позов наші юристи здадуть до канцелярії суду у день підготовки позову. У решту судів позови надсилаються рекомендованими листами наприкінці робочого дня.
Наш досвід у таких справах.
За період з 2018 року ми успішно скасували у судах близько 250 виконавчих написів приватних нотаріусів. За весь період нашої адвокатської практики ми ще не програли у суді ні одної справи, пов’язаної з оскарженням нотаріального напису.
Адвокат по оскарженню виконавчих написів, адреса офісу, телефон, запис на прийом, режим роботи.
Наш офіс знаходиться за адресою: 04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 21, офіс 205 (другий поверх). Для побудови маршруту до нашого офісу рекомендуємо скористатися розділом «Контакти». Ми працюємо з понеділка по п’ятницю з 10:00 до 19:00. За домовленістю можлива зустріч з клієнтом у неробочий час або у вихідні дні. Перед відвідуванням нашого офісу необхідно заздалегіть домовитися про зустріч.
Детальніше, що таке виконавчий напис нотаріуса?
Виконавчий напис нотаріуса – це документ на підставі якого кредитор (банк, МФО, фінансова компанія) мають право на законному рівні стягувати з боржника заборгованість. В даному випадку нотаріус виступає в ролі судді, розглядає подані кредитором документи і вчиняє виконавчий напис. Виконання вказаного напису здійснюється органами державної виконавчої служби або приватними виконавцями на рівні звичайного виконання для рішень судів. Тобто, у виконавця під час виконання виконавчого напису абсолютно такі ж самі права, як і під час виконання рішення суду. Вчинення виконавчого напису нотаріусом відбувається без виклику сторін, лише за поданими кредитором документами. Основною умовою вчинення виконавчого напису являється безспірність заборгованості. Тобто, боржник на момент вчинення напису повинен бути згоден з розміром боргу.
Дана процедура покликана розвантажити роботу судів від справ по стягненню кредитної заборгованості щодо розміру якої між сторонами не існує розбіжностей, однак останнім часом кредитори почали зловживати своїм правом на стягнення безспірної заборгованості на підставі виконавчого напису.
Як оскаржити виконавчий напис нотаріуса?
Оскарження виконавчого напису відбувається шляхом подання до суду позовної заяви про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню. Підстави для оскарження виконавчого напису можуть бути наступними. Якщо мова йде про виконавчий напис, який було вчинено на кредитному договорі чи онлайн договорі з МФО, то тут ситуація зрозуміла, такі виконавчі написи апріорі являються незаконними, оскільки починаючи з 22.02.2017 року чинне законодавство України не передбачає можливості вчинення виконавчого напису на кредитному договорі чи іншому договорі, який не являється нотаріально посвідченим. Якщо мова йде про оскарження виконавчого напису який було вчинено на нотаріально посвідченому договорі іпотеки чи застави, то підставами для скасування такого напису можуть слугувати порушення кредитором строку вчинення напису, недотримання вимог щодо форми самого напису, наявність між сторонами спору щодо розміру заборгованості, в рахунок погашення якої звернуто стягнення на майно за виконавчим написом.
Інші умови для оскарження виконавчого напису нотаріуса.
До інших підстав для оскарження виконавчого напису можна віднести відсутність надісланої на адресу боржника письмової вимоги про необхідність погашення заборгованості на протязі 30 днів. Главою 16 Порядку вчинення нотаріальних дій нотаріусами України передбачено, що нотаріус має право вчинити виконавчий напис виключно за умови попереднього надсилання кредитором на адресу боржника письмової вимоги про усунення порушень на протязі 30 днів з попередженням про вчинення виконавчого напису в разі не погашення простроченої заборгованості. Відсутність надісланої на адресу боржника письмової вимоги є прямою підставою для скасування виконавчого напису.
Окрім цього, Верховний суд України в своїх постановах неодноразово висловлював позицію про те, що якщо на час вчинення виконавчого напису в суді розглядався спір який стосується розміру заборгованості за тим кредитним договором за яким вчинений виконавчий напис, заборгованість за даним написом не може вважатися безспірною. Навіть наявність в суді активної справи за позовом кредитора до боржника про стягнення заборгованості за кредитним договором свідчить про спірність заборгованості та унеможливлює вчинення виконавчого напису за даним кредитним договором.
Виграні справи:
Щоб переглянути решту справ щодо скасування виконавчих написів, перейдіть за посиланням (кнопкою) праворуч.
Допоможемо скасувати виконавчі написи наступних кредиторів: ТОВ «Алекскредит», ТОВ «Росвен Інвест Україна», «Дельта М», ТОВ «Факторингова компанія Женева», ТОВ «Центр фінансових рішень», ТОВ «ОТП Факторинг Україна», АТ «Укрсоцбанк», ТОВ «Факторингова компанія Вектор плюс», ТОВ «Кредитні ініціативи», АТ «Альфа-Банк», АТ «Ідея Банк», АТ КБ «ПриватБанк», АТ «Акцент Банк», АТ «Перший Український Міжнародний Банк» (ПУМБ), АТ «Банк Форвард», ТОВ «АІА Фінанс Груп», ТОВ «Українські фінансові операції», ТОВ «ФК «Фінрезерв Плюс», ТОВ «Фінпром Маркет», ТОВ «Фінансова компанія «ЕЛ.ЕН.Груп», ТОВ «Фінансова компанія «Фінанс Інновація», ТОВ «Нео Солар», ТОВ «Фінансова компанія «Європейське агентство з повернення боргів», ТОВ «Фінансова компанія «Онлайн Фінанс», ТОВ «Фінансова компанія «Сіті Фінанс», ТОВ « Фінансова компанія «Алланд», ТОВ «Веллфін», ТОВ «Фінансова компанія «Профіт Капітал», ТОВ «Українські фінансові операції», ТОВ «Генеза Фінансової Свободи», ТОВ «Вердикт Капітал», ТОВ «Фінансова компанія «Кредит-Капітал», ТОВ «Фінансова Компанія «Лайт Фінанс», ТОВ «Качай Гроші», ТОВ «Фінфорс».
Що необхідно для того, щоб ви могли скористатися послугами нашого адвоката щодо скасування виконавчого напису?
Переконайтеся, що у вас є постанова виконавця про відкриття виконавчого провадження з QR-кодом, або копія самого виконавчого напису. Способи отримати копію постанови виконавця описані на початку цієї статті.
Зателефонуйте за номером телефону, який вказано на нашому сайті, та домовтеся про конкретний час зустрічі в нашому офісі.
В обумовлений час приїжджайте до нас в офіс з усіма наявними у вас документами.
Щоб наш адвокат зайнявся питанням скасування виконавчого напису, з вашого боку достатньо підписати договір на адвокатські послуги. Довіреність адвокату не потрібна.
Якщо ви знаходитеся в іншому місті, і у вас немає можливості приїхати до нас в офіс, нічого страшного, підписати адвокатський договір та обмінятися документами можливо через електронну пошту.
За бажанням клієнта копії всіх документів, які адвокат буде подавати до суду, ми можемо також надіслати на електронну пошту клієнта у сканованому вигляді.
Чи потрібно вам особисто бути присутнім на суді?
Все, що від вас потрібно, це підписати договір з адвокатом і оплатити послуги. На суді ваша присутність не потрібна. Більш того, вона навіть небажана, оскільки на суді ви можете «збовтнути» зайвого. Усі дії адвокат проводить самостійно без клієнта. Єдине, що від вас може знадобитися, це особисто поїхати до канцелярії суду та отримати копію рішення суду з позначкою про набуття законної сили. Але це вже наприкінці судового процесу. Зазвичай суди самостійно розсилають судові рішення всім сторонам судового процесу, включаючи приватного виконавця, але якщо з якихось причин таке рішення не було доставлено приватному виконавцю, вам доведеться самостійно забрати його в суді та відвезти приватному виконавцю.
Як проконтролювати судову справу?
Після того, як ви підпишете з нами адвокатський договір, позовну заяву фізично буде підготовлено та подано до суду протягом трьох робочих днів. Після попадання до суду ваш позов кілька днів відлежиться в канцелярії, після чого його буде передано на автоматичний розподіл. І тільки вже після автоматичного розподілу буде призначено конкретного суддю і ваша справа з’явиться на сайті судової влади в розділі «Стан розгляду справ». Знайти на сайті свою судову справу ви можете ввівши у відповідну форму пошуку своє прізвище, ім’я та по батькові. Вводити необхідно повністю у називному відмінку. У графі стадія розгляду відображатиметься поточна інформація про стан вашої справи. Спочатку стоятиме фраза «Передано судді». Далі її замінить визначена судом дата розгляду справи. І згодом з’явиться фраза «Розглянуто, рішення набрало законної сили».
Чи законний сам по собі виконавчий напис?
Відповідь на це питання залежить від того, на якому договорі він був вчинений. До 26.11.2014 року нотаріуси мали право вчиняти виконавчі написи лише на нотаріально посвідчених договорах. Наприклад, мали право вчинити виконавчий напис на договорі іпотеки «про звернення стягнення на іпотечне майно». Постановою Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2014 року «Про внесення змін до переліку документів, за якими стягнення заборгованості провадиться у безспірному порядку на підставі виконавчих написів нотаріусів» перелік документів, за якими дозволяється стягнення на підставі виконавчого напису доповнено п. 2 «За кредитними договорами». Тобто після 26.11.2014 року нотаріуси отримали право вчиняти виконавчі написи на звичайних (нотаріально не посвідчених) кредитних договорах.
Але, 22.02.2017 року Київський апеляційний адміністративний суд визнав незаконною та скасував постанову Кабінету Міністрів України № 662 від 26.11.2014 року в частині можливості вчинення виконавчих написів на кредитних договорах.
Отже, якщо ваш виконавчий напис вчинено на простому письмовому кредитному договорі в період до 26.11.2014 року або після 22.02.2017 року, то він 100% є незаконним та підлягає скасуванню в судовому порядку.
Якщо ваш виконавчий напис було вчинено на кредитному договорі в період з 26.11.2014 року по 22.02.2017 рік або на нотаріально посвідченому договорі, то він є законним, але це не означає, що ми не зможемо його скасувати. Адже існують інші підстави для скасування напису, такі як порушення строків його вчинення або порушення вимог щодо безспірності заборгованості.
Чому банки, нотаріуси та МФО порушують закон?
Відповідь очевидна. Це всім вигідно. Нотаріус на кожному написі заробляє від 500 гривень та вище. Якщо помножити 500 грн. на сто написів виходить кругленька сума в розмірі 50 000 грн., яку нотаріус може заробити за тиждень «клепання виконавчих написів». Банкам і МФО це також дуже вигідно, оскільки вартість послуг нотаріуса менша ніж судовий збір, а термін видачі нотаріусом напису становить декілька днів, що неможливо порівняти зі строками розгляду справи в суді. Плюс до всього, у виконавчому написі нотаріус без питань зафіксує ті суми, які у розрахунку заборгованості йому «намалює» банк чи МФО, у той час як у суді до такого розрахунку заборгованості можуть виникнути питання.
Строк оскарження виконавчого напису?
Звернутися до суду з позовною заявою про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню закон дозволяє протягом трьох років з моменту його вчинення. Якщо такий строк пропущено, його можливо відновити у випадку, якщо ви не знали про існування такого виконавчого напису. У такому разі початок перебігу строку оскарження напису необхідно обчислювати з моменту отримання постанови приватного виконавця або з моменту ознайомлення з матеріалами виконавчого провадження.
Чи можна повернути стягнуті кошти за написом?
Якщо за виконавчим написом стягнуто кілька тисяч гривень, ми рекомендуємо забути, пробачити і махнути рукою. Тут вже нічого не вдієш. Борг то фактично існує. І жоден суддя не робитиме поворот виконання виконавчого напису при умові існування реального боргу. Загалом це довго, дорого, і воно того не варте. Але якщо за написом було стягнуто кілька сотень тисяч гривень чи доларів, то над цим питанням варто замислитися. Так, повернути ці кошти буде проблематично, але спробувати варто. Результат залежатиме від того, який реальний борг за кредитом у вас існує і якими доказами його можна спростувати.
Чи може кредитор зробити новий напис після його скасування судом?
Теоретично таке можливо, але ми на практиці такого ще жодного разу не зустрічали. Бачили багато випадків, коли кредитор робив новий напис після того, як людина заплатила по старому напису. А щоб був новий напис після скасування старого в суді, такого ще не бачили. Справа в тому, що вони дуже бояться судових процесів щодо скасування виконавчих написів. Адже, крім скасування виконавчого напису, суд також ще й приймає рішення про стягнення з банку або МФО тієї суми, яку клієнт заплатив адвокату. А це від 6000 гривень та вище. Такі витрати бюджетом колекторської компанії не передбачені та сильно її «вибивають з колії». Адже вони розуміють, що якщо ви один раз звернулися до юристів для скасування виконавчого напису, то з ймовірністю в 90% ви звернетеся до юристів і вдруге. А це означає, що на них знову чекають витрати, яких вони всіляко намагаються уникнути. Саме з цієї причини на такий крок як повторне вчинення виконавчого напису після його скасування судом, мало хто наважується.
Популярні питання:
Скільки коштує скасувати виконавчий напис нотаріуса?
Ціна скасування виконавчого напису нотаріуса складається із двох складових. Перша складова, це вартість послуг адвоката з написання позову та супроводження судового процесу – від 6000 гривень до 10 000 гривень в залежності від складності позову та від необхідності блокування дій виконавчої служби. Друга складова, це судовий збір за подання позову до суду – 992 гривні 40 копійок та судовий збір за подання клопотання про забезпечення позову (блокування дій виконавця на час суду) – 496 гривень 20 копійок.
Скільки часу займає скасування виконавчого напису?
В основному час на розгляд судом справи про оскарження виконавчого напису залежить від завантаженості справами конкретного судді. У Києві така категорія справ розглядається упродовж трьох, шести місяців. У поодиноких випадках розгляд справи може затягтися до одного року. У регіонах України такі справи розглядаються швидше, оскільки завантаженість судів справами менша.
Які документи потрібні для скасування виконавчого напису?
Насамперед необхідна копія самого виконавчого напису та постанови про відкриття виконавчого провадження. Також зайвою не буде копія кредитного договору та документів кредитної справи.
Що буде після скасування виконавчого напису?
Після скасування виконавчого напису повністю анулюється виконавче провадження і припиняються будь-які дії щодо стягнення коштів з боржника.
У поодиноких випадках кредитори звертаються до суду з позовом про стягнення заборгованості. Але якщо у вас виконавчий напис з МФО, то це навіть вигідно, оскільки суд задовольнить повернути тільки те, що ви брали.
Автор статті:
Добрий день.
Мене звати Максим.
І я хотів би скасувати виконавчий напис нотаріуса.
МФО зробили напис нотаріуса та арештували рахунки!
2 виконавчих провадження від одної МФО «онлайн фінанс».
1. Відкрити виконавче провадження з виконання:
назва документу: документ видав:
про:
Виконавчий напис No 36393 виданий 26.03.2021
Приватний нотаріус Обухівського районного нотаріального
округу Київської області Головкіна Яна Вікторівна
стягнути з боржника, яким є: Максим Ігорович на користь ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ОНЛАЙН ФІНАНС» заборгованість в розмірі 10725,26 гривень
2. 1. Відкрити виконавче провадження з виконання:
назва документу: документ видав:
про:
Виконавчий напис No 7087 виданий 12.03.2021
Приватний нотаріус Обухівського районного нотаріального
округу Київської області Головкіна Яна Вікторівна
стягнути з боржника, яким є: Максим Ігорович на користь ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВІДПОВІДАЛЬНІСТЮ «ФІНАНСОВА КОМПАНІЯ «ОНЛАЙН ФІНАНС» заборгованість в розмірі 16100,55 гривень.
Хотів би дізнатися чи можливо їх скасувати, і яка ціна послуг.
Доброго дня. Так, їх можливо скасувати. Скасування одного виконавчого напису через суд буде коштувати 8 тисяч гривень, також вам по кожному виконавчому напису необхідно буде сплатити судовий збір десь близько півтори тисячі гривень.
Доброго дня підскажіть чому не можна скасовувати виконавчий напиис нотаріуса за місцем позивача, як що існує судова практика — Відповідно до ч. 12 ст. 28 ЦПК України позови до стягувача про визнання виконавчого напису нотаріуса таким, що не підлягає виконанню, або про повернення стягненого за виконавчим написом нотаріуса можуть пред’являтися також за місцем його виконання.
Статтею 24 Закону України «Про виконавче провадження» визначено що є місцем виконання виконавчого документу, а саме, приватний виконавець приймає до виконання виконавчі документи за місцем проживання, перебування боржника — фізичної особи, за місцезнаходженням боржника — юридичної особи або за місцезнаходженням майна боржника. Виконавчі дії у виконавчих провадженнях, відкритих приватним виконавцем у виконавчому окрузі, можуть вчинятися ним на всій території України.
Таким чином, в розумінні ст. 24 Закону України «Про виконавче провадження» місцем виконання виконавчого документу є не місцезнаходження приватного виконавця, а місце проживання (перебування) боржника або місцезнаходження його майна. (Постанова Верховного Суду від 15 липня 2021 року у справі № 380/9335/20 (адміністративне провадження № К/9901/6782/21).
Доброго дня. Я детально не вивчав наведену вами постанову Верховного Суду, можливо вона прийнята в якомусь іншому контексті (Також звертаю увагу що це не постанова Великої палата), однак на даний момент склалася судова практика саме так, що місцем виконання виконавчого напису є місцезнаходження приватного або державного виконавця. Тому і не можливо подавати позови за місцем знаходження Позивача.