Послуги адвоката з корпоративних спорів

Юридична компанія «N.S. GROUP»

Що таке корпоративний спір в юридичній площині? Корпоративними справами називають суперечки чи інші розбіжності, що виникають між підприємством, як юридичною особою, та однією чи декількома його власниками (акціонерами/учасниками). Предметом конфлікту можуть бути активи підприємства, виплати дивідендів, статутний капітал, рішення, прийняті зборами засновників у процесі господарську діяльність.

Еmail: advockat-@ukr.net

Для замовлення послуг напишіть нам у Telegram, Viber або WhatsApp.

Слід зазначити, що таке поняття як «корпоративний спір» увійшло до нашого життя відносно недавно.

Усі корпоративні спори в Україні підсудні господарським судам. Корпоративні спори, що виникають у Києві, підсудні господарському суду м. Києва.

У процесі будь-якої господарської діяльності може виникнути корпоративний спір. У більшості випадків такі конфлікти вирішуються шляхом переговорів з попереднім надсиланням законодавчо обґрунтованих претензій на адресу підприємства.

В основному корпоративні спори можуть виникнути у таких сферах:

 • неправильний розподіл часток у статутному капіталі;
 • спроби силового захоплення підприємства (рейдерство);
 • підприємство стало засновником нової компанії;
 • виключення учасника зі складу засновників;
 • порушення процедури голосування; 
 • не повідомлення учасника про збори;
 • ухвалення членами підприємства або зборами акціонерів незаконних рішень;
 • порушення права першочергового викупу частки у підприємстві;
 • вчинення правочинів з активами підприємства без схвалення зборами засновників;
 • зловживання у сфері випуску цінних паперів.

Спеціалісти юридичної компанії N.S. Group мають багаторічний досвід у вирішенні корпоративних спорів. Нам під силу вирішити корпоративні розбіжності у процесі переговорів. Наша допомога також знадобиться, якщо ви не бажаєте особисто зустрічатися з вашим опонентом.

Види корпоративних спорів:

Усі корпоративні спори поділяються на дві категорії, внутрішні та зовнішні.

Внутрішні корпоративні спори, це суперечки між компанією та її учасниками (засновниками чи акціонерами).

Зовнішні корпоративні спори, це суперечки, де суб’єктом порушення прав виступає саме підприємство. Вони, зазвичай, виникають під час процедури злиття чи реорганізації підприємства.

У чому відмінність корпоративного адвоката?

Адвокат у корпоративних справах має досконало володіти нормами закону «Про господарські товариства», нормами закону «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», господарським та господарсько-процесуальним кодексом України. Крім цього, вирішальну роль у багатьох спорах відіграє володіння найсвіжішою судовою практикою.

Враховуючи те, що у сфері корпоративних відносин не всі правовідносини чітко врегульовані законом, адвокат, який надав судді рішення інших судів в аналогічній ситуації, матиме значну перевагу. На сьогоднішній день суди, приймаючи рішення в корпоративній сфері, більше обґрунтовують своє рішення на прецедентах, а ніж на загальних положеннях закону «Про господарські товариства». Відповідно, досвідчений корпоративний адвокат зможе досягти значних успіхів під час ведення вашої справи, якщо знайде відповідну практику Верховного Суду.

Адвокат з корпоративних спорів це не лише юрист, який захищає ваші інтереси в суді. Це і фахівець з повного супроводу бізнесу, який зможе повністю налаштувати всі бізнес-процеси підприємства, розробить під кожну операцію свій захищений договір.
Перш ніж нам телефонувати, прохання уточнювати всю інформацію, що вас цікавить, через Telegram, WhatsApp або Viber.

«Безкоштовні консультації не надаються. Ви можете дізнатися тільки можливість надання послуги та її ціну».

Нашими клієнтами є:

 1. Підприємства всіх форм власності;
 2. Учасники (засновники) підприємств, акціонери;
 3. Керівники, директори, топ-менеджери;
 4. Фізичні особи-підприємці;
 5. Власники незначних часток у бізнесі.
З клієнтами, у яких ціна корпоративного спору перевищує 100 000 грн. ми намагаємося завжди працювати групою адвокатів. Це означає, що над вашою проблемою працюватимуть кілька адвокатів, у тому числі й братимуть участь у судових засіданнях. Як то кажуть «одна голова добре, а дві краще».

Які докази збирає адвокат?

Найпопулярнішими спорами, які виникають у корпоративній сфері, є справи про оскарження рішень, прийнятих зборами засновників або керівником підприємства, які обмежують права чи волю одного або кількох учасників. Підставою для оскарження та подальшого скасування таких рішень є порушення законодавчо передбаченого регламенту зборів учасників або обмеження повноважень керівника, які передбачені статутними документами.

Насамперед наші юристи перевірять статутні документи щодо наявності обмежень, а прийняте рішення – на відповідність законодавству.

Під час прийняття важливих рішень, наприклад, отримання мільйонного кредиту, враховується воля кожного з учасників. Недотримання цих правил або невідповідність прийнятого рішення Законам України «Про господарські товариства», «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», господарському кодексу може стати підставою для скасування такого рішення.

У господарській сфері докази збираються шляхом подання адвокатських запитів у різні інстанції, у тому числі й у підприємство, що вас цікавить. Таким чином, збираються всі докази у справі, у тому числі й ті, що приховувалися від клієнта. 

Що конкретно ми робимо у корпоративній сфері?

 • консультуємо клієнтів, аналізуємо надані документи, розробляємо стратегію юридичних дій;
 • аналізуємо законодавство у господарській сфері, прогнозуємо відсоток успіху, передбачаємо всі варіанти розвитку ситуації;
 • готуємо обґрунтовані претензії, роз’яснюємо клієнту ризики, даємо рекомендації, проводимо переговори щодо врегулювання конфліктної ситуації у досудовому порядку;
 • беремо участь у переговорах, пояснюємо клієнту всі плюси та мінуси ситуації, надаємо інформацію про те, як подальші судові тяжби можуть негативно позначитися на репутації клієнта;
 • готуємо судові позови, надаємо клієнту реквізити банківського рахунку, на який необхідно сплатити судовий збір, подаємо позови безпосередньо до суду;
 • у разі виникнення на етапі відкриття судової справи будь-яких недоліків поданого позову, у найкоротші терміни усуваємо такі недоліки;
 • здійснюємо представництво клієнта у судових засіданнях, подаємо докази, призначаємо експертизи, заявляємо клопотання та пояснення;
 • отримуємо рішення суду та передаємо оригінал виконавчого документа клієнту;
 • у разі потреби готуємо апеляційні та касаційні скарги та здійснюємо представництво інтересів клієнта у судах апеляційної та касаційної інстанції;
 • допомагаємо клієнту пред’явити виконавчий документ до органів виконавчої служби або приватного виконавця, здійснюємо представництво в органах виконавчої служби.

Послуги з абонементного обслуговування:

 • Постійні консультації правового характеру у процесі господарської чи підприємницької діяльності.
 • Юридичний аналіз на предмет відповідності законодавству статутних документів підприємства та його органів управління.
 • Повний юридичний супровід усіх процесів по створенню та налаштуванню бізнесу, супровід купівлі або продажу готового підприємства. Розробка необхідних договорів та контрактів.
 • Розробка індивідуальних статутів, рішень загальних зборів засновників, установчих договорів, наказів.
 • Перевірка бізнесу та ділової репутації контрагентів.
 • Переговори, претензійна робота, аналіз перспектив та прогнозування розвитку ситуацій.
 • Банкрутство, в разі необхідності послуги арбітражного керуючого та ліквідатора.

З якими справами ми стикалися на практиці:

 1. Оскарження одноосібних чи колегіальних рішень (рішень директора чи засновників).
 2. Відновлення права учасника впливати своїм голосом на рішення.
 3. Стягнення плати за дивідендами, витребування акцій.
 4. Скасування випуску цінних паперів.
 5. Скасування незаконного призначення чи звільнення директора.
 6. Скасування угод щодо виведення активів підприємства.
 7. Скасування продажу чи іншого відчуження своєї частки.
 8. Обов’язковий викуп частки.
 9. Визнання недійсним статуту юридичної особи.
 10. Спростування неправдивої інформації.

Ми розуміємо, що для багатьох клієнтів дуже важлива їх репутація, і тому, в процесі надання юридичних послуг, максимально намагаємося зберегти репутацію наших клієнтів чистою.

Допомога корпоративного адвоката

У юридичній сфері, як і у всіх інших, Україна неспішно запроваджує цифрові технології, вводить так звану діджиталізацію.  Держава зробила відкритими безліч реєстрів. Тепер, не виходячи з кабінету, адвокат у корпоративних справах може повністю перевірити всю інформацію про юридичну особу, перевірити наявність нерухомості, знайти онлайн будь-яке судове рішення, дізнатися дату засідання і навіть подати позов в електронному вигляді.

У новому процесуальному кодексі запроваджено таке поняття як «електронний суд». Це означає, що кожен адвокат має свій особистий електронний кабінет на сайті судової системи, через який він може подавати в електронному вигляді будь-які документи до суду, знайомитися з поданими сторонами документами, дізнаватися дати розгляду справ, заявляти клопотання та повністю супроводжувати судовий процес зі свого ноутбука або комп’ютера.

Наші адвокати повністю володіють усіма інструментами передових технологій, отримали електронні цифрові підписи для авторизації та допоможуть вам роздобути будь-яку інформацію, використовуючи відкриті бази даних та реєстри.

Наш офіс знаходиться за адресою:
04119, м. Київ, вул. Дегтярівська, 21, офіс 205

Добавить комментарий