Адвокат по виконавчому провадженню
Юридична компанія «N.S. GROUP»
Ласкаво просимо на наш веб-сайт. Серед інших юридичних послуг, ми надаємо також послуги адвоката у виконавчому провадженні. Допоможемо вирішити будь-які проблеми з державними виконавцями, починаючи від несвоєчасного виконання рішення суду і закінчуючи оскарженням постанов державного виконавця та зняттям арештів з майна наших клієнтів.
Еmail: advockat-@ukr.net
Для замовлення послуг напишіть нам у Telegram, Viber або WhatsApp.
Послуги Адвоката у виконавчій службі
Якщо ви виграли суд, це не означає, що ви пройшли найскладніший етап захисту своїх прав. Найскладніше у вас ще попереду. Вам ще доведеться пройти «Крим, рим та мідні труби» на шляху до довгоочікуваного виконання рішення суду.
Виконанням судових рішень в Україні займаються державні виконавчі служби або приватні виконавці. Кому віддати виконавчий документ вирішуєте тільки ви. Державні виконавці роблять свою роботу безкоштовно, а приватні — за певний відсоток. І в тих, і в інших є свої позитивні та негативні сторони.
Послугами адвоката у виконавчому провадженні, яке відкрито у приватного виконавця, зазвичай користуються боржники. Такі послуги знадобляться, якщо потрібно оскаржити якісь дії приватного виконавця, або зняти арешти.
На відміну від приватного виконавця, у державній виконавчій службі послуги адвоката можуть знадобитися як стягувачам, так і боржникам. Специфіка державної виконавчої служби, як і будь-якого державного органу, полягає в непереможній бюрократії. Там сидять незадоволені життям люди, які без «удару ногою під зад» працювати не будуть. Можна роками ходити до них на прийом, писати заяви, і в результаті нічого не досягти. Ця структура накладає арешти на все, що завгодно, не задумуючись про законність своїх дій. А от зняти такий арешт буде дуже складно, навіть якщо ви не є боржником за виконавчим провадженням, а просто маєте однакові ПІБ з боржником (однофамілець). Аргументи про те, що ваше майно було арештовано помилково, ніхто не буде слухати, і як насправді вирішити проблему, ніхто не скаже, тому що це не в їхніх інтересах.
У виконавчому провадженні ми надаємо наступні послуги:
- Перш за все, це консультації з питань виконавчого провадження.
- Аналіз постанов та інших документів приватного або державного виконавця.
- Безпосереднє представництво адвокатом інтересів клієнта в місці знаходження приватного виконавця або в державній виконавчій службі.
- Написання скарг, скасування прийнятих рішень виконавцями через суд, скасування арештів.
Адвокатські послуги надаються в усіх виконавчих службах міста Києва та деяких службах Київської області, а також перед приватними виконавцями.
Подавши виконавчий документ до примусового виконання, ми не радимо сподіватися, що чиновники своєчасно проведуть всі дії, спрямовані на його примусове виконання. Якщо ви дійсно хочете побачити продуктивну роботу виконавчої служби, кожний крок державного виконавця потрібно контролювати. А в цьому вам допоможе адвокат, який працює в такому напрямку.
Не рідко стається так, що боржники добровільно бажають виконати рішення суду, але не мають можливості зробити це через тимчасову відсутність грошових коштів. Сьогодні це стало дуже актуальним, оскільки багато громадян України втратили роботу через введення карантину у зв’язку з епідемією, спричиненою COVID 19 та військовими діями по всій території України. І для того, щоб знайти нову роботу і почати частково виконувати рішення суду, їм потрібен час.
У таких випадках адвокат у виконавчому провадженні, на підставі ст. 435 цивільного процесуального кодексу України, домовиться про відстрочку виконання судового рішення або роздробить суму сплати на декілька частин так, щоб боржникові було її комфортно сплатити на протязі року.
Трапляються випадки, коли рішення суду неможливо виконати з різних причин (або позовні вимоги були некоректно заявлені, або знищено сам предмет спору). Тут адвокат також зможе на підставі ст. 435 ЦПК України змінити або встановити порядок виконання судового рішення.
Крім цього, адвокат у виконавчій службі слідкує за своєчасним накладенням арештів на майно боржника, проведенням його правильної оцінки, виставленням на торги та розподілом грошових коштів, отриманих від такої продажу.
Якщо адвокат побачить, що боржник намагається уникнути відповідальності шляхом продажу свого майна, такі угоди можуть бути визнані недійсними, якщо вони були укладені після подання позову до суду.
Які документи підлягають виконанню?
Відповідно до Закону України «Про виконавче провадження» виконавчими документами є:
- виконавчі листи, видані на підставі рішень судів загальної юрисдикції;
- виконавчі листи, видані на підставі рішень третейських судів;
- накази, видані на підставі рішень господарських судів;
- постанови судів;
- постанови уповноважених органів;
- виконавчі написи нотаріусів;
- рішення комісії з трудових спорів;
- постанови державного або приватного виконавця;
- інші документи.
Заходи впливу на боржника
- арешт всього майна боржника;
- арешт грошових коштів боржника на банківських рахунках;
- продаж майна боржника на публічних аукціонах;
- списання грошових коштів з банківських рахунків;
- утримання 20% доходу з заробітної плати;
- утримання до 80% доходу з заробітної плати за виконавчими листами про стягнення аліментів;
- опис рухомого майна боржника;
- вилучення речей та їх передача стягувачу.
Наймати або не наймати адвоката у виконавчому провадженні — вирішувати тільки вам. Зазвичай це залежить від суми боргу за рішенням суду. Якщо вам боржник винен лише кілька тисяч гривень, то в принципі ви можете самі якось впоратися, оскільки витрати на адвоката у такому випадку є недоцільними. А от якщо вам заборгували кілька сотень тисяч гривень, то питання про залучення адвоката нам здається очевидним.
На нашій практиці був клієнт, якому виконавча служба нарахувала зайві 500 000 грн. боргу за аліментами та наклала арешт на нерухоме майно, яке використовувалося боржником для здійснення бізнесу. Будь-які переговори з виконавцем не приносили результату, оскільки у них з боржником раніше виник конфлікт. Ми за одне судове засідання скасували розрахунок заборгованості по аліментам, зняли накладені арешти та зобов’язали державного виконавця перерахувати заборгованість відповідно до законодавства України.
Автор статті: